דיני משפחה – טל איטקין על אחד התחומים הרחבים בתחום המשפטים

דיני משפחה הוא תחום מורכב אשר טומן בתוכו אין ספור תתי תחומים ובהחלט אפשר לומר כי מדובר באחד התחומים הרחבים והמרתקים הקיימים בעולם המשפטים. תחום דיני המשפחה כולל בתוכו את ענייני הגירושין, הנישואין, ענייני הדת, מזונות, משמרות על הילדים וכל התקנות והחוקים הקשורים במעמד המשפחתי. מדובר בנושא שונה במעט מהתחומים האחרים בכך שהוא יכול להשפיע רבות על חייהם של האנשים למרות שאינם אשמים במירכאות.

למשל, יכול גבר יהודי לבקש להינשא לאישה שאינה יהודייה ולא יקבל את האישור של בית הדין הרבני, בדוגמה הזו על פי טל איטקין, יש למעשה פגיעה בשני אנשים שאינם אשמים בסיטואציה ושהם בעצם נענשים על עבירה שלא ביצעו. התחום דורש מאנשי המקצוע סף גבוה של רגישות, יכולת בין אישית טובה יותר מהרגיל וכמובן יסודיות ומקצועיות. טל איטקין ועורכי הדין האחרים בישראל אשר עוסקים בתחום דיני המשפחה צריכים להשקיע מאמצים רבים, הן מקצועיים והן נפשיים בכל תיק ותיק ובכל יום מחדש.

דיני משפחה – גירושין ונישואין 

עו"ד טל איטקין דיני משפחה

שני הנושאים העיקריים הקשורים בדיני משפחה הם כמובן מוסד הנישואין ותחום הגירושין. במדינת ישראל הוחלט כי מי שיהיה אמון על הנושאים האלו ועל הנושאים האחרים הקשורים לדיני משפחה הוא בית הדין הרבני, כלומר כל ההחלטות וכל התקנות נקבעות על פי דין תורה. רבות דובר על הקשר שבין דת ומדינה בישראל, לצד אלו שרואים את המדינה והיהדות כשני מרכיבים בלתי נפרדים יש כאלו שחושבים שחשוב להפריד בין דת ומדינה, בעיקר בנושאים הקשורים לדיני משפחה. גירושין ונישואין אלו שני צעדים חשובים עבור כל אחד ואחת מאיתנו, מדובר בבחירה שאמורה להיות חופשית ומתוך רצון אישי אך בשל העובדה כי הרבנים הם אלו שאחראים על כך התחום הופך למסובך ומורכב מאוד. טל איטקין מבהירה כי למרות שישנם פתרונות אחרים, כמו למשל נישואים אזרחיים עדיין ישנה תחושה לא נוחה בקרב בני זוג חד מיניים או בני זוג מעורבים שרוצים הכרה אמיתית בנישואין שלהם במדינת ישראל. תחום דיני המשפחה בכלל ותחום הנישואין והגירושין בפרט מצריך עבודה יסודית וקפדנית בכל תיק ותיק, אנשי המקצוע הם כמעט המבינים הבלעדיים בתתי הסעיפים הקטנים ביותר והתקנות הזניחות ביותר ולכן חשיבותם בכל הליך היא קריטית. חשוב להדגיש, כי כל מקרה שונה ממשנהו, כל מקרה יכול להתחיל מנקודת פתיחה דומה אך להגיע לתוצאה אחרת לחלוטין, לעורכי הדין העוסקים בתחום ולשופטים המחליטים ישנה השפעה רבה על חייהם של מיליוני תושבי מדינת ישראל ולכן עליהם לנהוג ברצינות הראויה.

משרד עורכי הדין טל איטקין מתמחה כבר שנים ארוכות בכל דיני המשפחה ויוכל לסייע לכם אם אתם מצויים בהליך גירושין, לא מסכימים על משמרות ילדים, מנסים להגדיל את סכום המזונות ועוד. מדובר בתחום מורכב ולא פשוט, על מנת להבטיח לעצמכם הצלחה מרבית אתם זקוקים למשרד עורכי דין חזק מאחוריכם- אנחנו נשמח להיות שם בשבילכם.