בוטוקס – מידע ושיטות טיפול

כמו הרבה דברים טובים היכולות של הבוטוקס נתגלו כמעט במקרה. בתחילה השתמשו בו כדי להרפות את השרירים שליד העין ולפתור פזילה קשה אבל המטופלים דיווחו על הקלה בכאבי הראש. מאז הוא משמש כתרופה לכאבי ראש כרוניים ולטורטיקוליס – מי שכואב לו יודע, מדובר בכאב של השרירים המכווצים בצוואר. המחקרים הובילו את הבוטוקס אל הפלסטיקאים ומאז הם משתמשים בו כדי להחליק קמטים.

 

הזרקת בוטוקס – איך זה עובד?

השרירים מקבלים הוראות ממערכת העצבים הסימפתטית והיא מורה להם להתכווץ. כשאנחנו חושבים, למשל, השריר בקדמת המצח מתכווץ ונוצרים קמטי חשיבה. כשאנחנו מחייכים שרירי הלחי מתכווצים וכך הלאה. עד כאן הכל טוב ויפה אבל ההתכווצויות האלה מכווצות גם את העור שמעל השריר ונוצרים קמטים. נוסיף לזה חשיפה לשמש, חוסר שינה, עישון, תזונה לקויה ושאר לקונות של המאה העשרים ואחת והנה לנו קמטים לא רצויים.

הבוטוקס מנתק את השרירים הקטנים שבפנים ממערכת העצבים. החיוך נשאר והקמט מסתלק. זאת ועוד, בוטוקס מונע יצירת קמטים חדשים ועוזר לשמור על בריאות הפנים. את החיוך אסור למנוע אבל את התוצאות דווקא כן.

 

בוטוקס להקלה של כאבי ראש כרוניים

במקרים האלה מוזרק בוטוקס אל המקומות בהם מתרכז הכאב. התוצאות של הקלה בכאב הן באחוזים גבוהים למשך מספר חודשים. אחרי כן הסידרה של הזריקות חוזרת על עצמה. במקרים של כאבי צוואר שנוצרים משרירים תפוסים אפשר כמובן לשפר את היציבה של הגוף או של הצוואר אבל בכל מקרה, הכאב מוקל באמצעות הבוטוקס. מידע נוסף על בוטוקס וטיפולים שונים מחכה לכם באתר של ד"ר לוי אברהם.

 

ומה לגבי היופי?

הבוטוקס מוזרק אל השרירים שבפנים. במקרים של קוסמטיקה רפואית, הוא מנתק, כאמור, את השריר מן המערכת העצבית והשריר מפסיק להתכווץ גם אם אנחנו מחייכים או חושבים. קמטי החיוך וקמטי החשיבה נעלמים.

 

האם זה בטוח לשימוש?

ד"ר לוי אברהם

בעקרון, חשוב לבדוק לפני כל טיפול בבוטוקס, בין אם במרפאה פרטית או מרפאה של חברה גדולה – האם הם עובדים עם חומרים המאושרים לשימוש על ידי רשות התרופות האמריקנית (FDA) וכן אם משרד הבריאות האירופאי ו/או הישראלי.

מחקרים רבים מוכיחים כי השימוש בבוטוקס הינו בטוח. כמובן, בהנחה כאשר מבוצע אצל רופא מקצועי שיש ברשותו את האישורים הרפואיים הנדרשים. ככלל, שימוש בבוטוקס שהינו בטוח לשימוש יכול לגום לאדמומיות קלה בעור, שחולפת לאחר זמן קצר וכן תופעות כגון כאבי ראש קלים. אלו הן תופעות נורמאליות ואין צורך לחשוש מכך לקראת טיפול באמצעות בוטוקס.