מאפייני טיפול זוגי

במה נוגע הטיפול הזוגי?

בתחילת הטיפול מטפל זוגי טוב שם את הדגש על פתיחת ערוצי תקשורת חדשים ויצירת סיטואציה כנה ופתוחה. בהמשך, ע"י סקירה יסודית חושפים את ההיסטוריה הזוגית ומאפיינים את הכוחות והחלקים החזקים כמו גם את החולשות, החרדות, הפחדים והמשברים. התהליך הינו הדרגתי ומתון ומושם דגש על כבוד הדדי, הגינות ונתינת מרחב לכל אחד מבני הזוג. גמישות טיפולית מאפשרת פגישות זוגיות ו/או אישיות בהתאם לנסיבות חייהם ולאופי הבעיות שעימן מתמודד הזוג. לעיתים הטיפול הזוגי קצוב בזמן ולעיתים הוא ממושך – על-פי צרכי המטופלים.

טיפול זוגי ניתן לטווח רחב של בעיות , החל מתהליכי בניית הקשר חברות, מגורים משותפים, החלטה בדבר נישואין, וכו' (דרך בעיות ומשברי נישואין, התמודדות עם הרחבת המשפחה כמו גם בעיות ומשברי פרידה.)

במסגרת תהליך הטיפול הזוגי של דני קור לכל זוג הפונה לקבלת עזרה, נלקחים בחשבון הן היחיד וצרכיו והן הזוגיות. בהתאם לבעיות ולתכנים שעולים בפגישות הראשונות מתגבש הקו הטיפולי וניתן להעריך אם מדובר בטיפול זוגי קצר או ממושך.

האמונה של דני היא בראש ובראשונה בצורך לשמר, לחזק ולבנות זוגיות, יחד עם זאת,. לזוגות המרגישים חוסר התאמה ו/או חוסר יכולת להמשיך ביחד אנו מוכנים לעזור ולהיפרד באווירה טובה ובהסכמה. הטיפול, בעת פרידה ולאחריה, יכול להיות האמצעי להתגבר ולהתחזק בעקבות משבר גירושין, והמאפשר טיפוח קשר אישי ואיכותי של כל הורה בנפרד עם הילדים.

 

מאפייני טיפול זוגי