מדריך השכרת רכב בספרד

ספרד היא מדינה שמושכת אליה מליוני תיירים מידי שנה. רבים מתרכזים בערים המפורסמות כגון מדריד או ברצלונה, אולם יש המעדיפים לטייל במקומות אקזוטיים יותר. לשם כך השכרה של רכב בארץ כמו ספרד היא חובה. הפעם נתרכז בחבל הבאסקים הממוקם בצפון מזרח ספרד. השטח אמנם אינו גדול אולם הוא משופע באטרקציות תיירותיות. בחבל ארץ זה מתגוררת אוכלוסיה שמונה כשני מליון אנשים שדוברים בשפה משלהם, שאינה דומה כלל לשום שפה אירופאית, ותקופה ארוכה הם מנסים לזכות בעצמאות.

הדרך המומלצת לבקר באיזור מדהים זה הוא באמצעות השכרת רכב בספרד והקדשת יום או יומיים לכל אחת מהערים היפהפיות באזור שנתאר להלן:

העיר בילבאו, שהיא הרביעית בגודלה בספרד, נוסדה בימי הביניים. עם זאת מכרות הברזל שבסביבת העיר הם מהתקופה הרומית. הנמל בעיר בילבאו הקל על פיתוח המסחר של העיר. המקום מפורסם במוזיאון גוגנהיים המפואר שנבנה בעיר והפך לסמל תרבותי. אמנם תושבי העיר רואים במבנה זה בזבוז כספי ציבור אולם מיליוני המבקרים מוכיחים אחרת. מומלץ לבקר ברובע העתיק שבמרכזו ניתן למצא את הקתדרלה של סנטייגו שנבנתה במאה ה 14, את הבזיליקה של הבתולה המשקיפה על העיר כולה, את המוזיאון הבאסקי לארכיאולוגיה ואת בנין האופרה.

השכרת רכב בספרדהעיר ויטוריה היא המרכזית בחבל הבאסקים והיא מצטיינת באיכות חיים גבוהה, גם בהשוואה לערים כמו ברצלונה. את מרכז ההתענינות התיירותית מושך הרובע העתיק של העיר. רובע זה השתמר על אף כל התהפוכות ההיסטוריות שחלפו באיזור. ניתן לראות בו בתים מהמאה ה-13, קתדרלה גותית ומוזיאון קלפים ייחודי שנמצא בה. במוזיאון זה ניתן לראות את שיטות ההדפסה על קלפים וללמוד על היסטוריית ההימורים העתיקה של האנושות.

בנסיעה לאורך חוף ביסקאיה חולפים על פני עיירות ואטרקציות תחחרותיות רבות כמו למשל העיר גרניקה שבנתה מוזיאון להנצחת מלחמת האזרחים האכזרית. בדרך חולפים גם על פני העיר סן סבסטיאן המכונה "פנינת האוקיינוס" שמארחת מידי שנה פסטיבל סרטים. המבנה העתיק ביותר בעיר היא כנסיית סאן וייסנטה שהשתמרה מהמאה ה-16 ובסמוך לו מוזיאון סן טלמו שידוע באירועיו המוזיקליים. הרובע העתיק, הנמל והמוזיאון הימי הנמצא בו, גם הם אתרים הראויים לביקור.

למידע נוסף בנושא השכרת רכב בחו"ל בכלל ובספרד בפרט – לחץ כאן